ЗОЛОТА ПІДКОВА
(Львів – Золочів – Підгірці – Олеськ – Львів)
Одноденний тур - ВИЇЗД ЩОДНЯ крім понеділка!!!!
початок програми о 9-45 до 17-00
1 день - 185 грн.
Виїзд в Золочівський замок о 10.00 Екскурсія по замку. Золочівський замок збудований у першій третині 17 ст., як оборонна фортеця. В`їздова вежа, Китайський палац, великий житловий палац творять прекрасну ренесансну гармонію. Впродовж віків замок — фортеця, королівська резиденція, панська садиба, тюрма, навчальний заклад. Нині Золочівський замок — музей-заповідник, відділення Львівської картинної галереї. У першій половині 17 ст. в Золочеві на місці старого дерев’яного замку було збудовано новий, який оточували потужні земляні вали, обкладені каменем, з бастіонами на кутах та pови з водою. Замок збудований за проектом невідомого італійського архітектора на кошти Якуба Собєського у 1634 році як оборонна фортеця. У дворі замку є два палаци. Більший з них має назву Великого палацу, а навпроти виїзної вежі знаходиться Китайський палацик – унікальна пам’ятка архітектури. Таких палациків налічується лише три в Європі (Сан-Сусі, Петергоф, Золочів). Палац має вигляд двоповерхової шпилястої ротонди з одноповерховими бічними прибудовами. сторія замку цікава і багата на історичні та романтичні пригоди. У Китайському палаці проведена реставрація і у травні 2004 року він відкритий для туристів. Музей-заповідник "Золочівський замок" увійшов до одного з найцікавіших туристичних маршрутів” Галичини під назвою "Золота підкова". Маршрут включає відвідання трьох замків, кожен з яких не схожий на попередній. Це замки Підгірці, Олесько і Золочів. Золочівський замок і тур "Золота підкова" впродовж кількох років приймають тисячі туристів з цілого світу.
Виїзд в Підгорецький замок Екскурсія в Підгорецькому замку - унікальному пам'ятнику архітектури Пізнього Ренесансу (1635-1640 гг.), який належав магнатам Жевуським. В замковий ансамбль входять – палац оточений ровом, костьол в стилі барокко (1752-1766 гг.), в'їздні ворота і парк XVIII ст. зі старими липами. Підгорецький замок сьогодні є філіалом Львівської галереї мистецтв і знаходиться в стадії реставрації. В с.Підгірці радимо оглянути дерев'яну церкву Св. Михайла (1720 р.) – пам'ятник народного творчості, а також перед Підгірцями староруське містечко Пліснеське (XII cт.).
Підгорецький замок розташований на одному з відрогів Подільської височини на висоті 399 м над рівнем моря, біля підніжжя якого починається долина річки Стир. Південна частина плато у цьому місці рівнинна, саме в її бік спрямовані укріплення замку і в'їзна брама, а в сторону долини — палац, з вікон якого відкривається чудовий краєвид. Під час хорошої погоди місцевість проглядається на десятки кілометрів. Замок має форму квадрата, сторона якого дорівнює приблизно 100 метрів. На його рогах розташовані п'ятикутні бастіони. Замок збудований з цегли і каменю. Між внутрішньою і зовнішньою стінами замку влаштовано каземати. Вимощена гладкими кам'яними плитами покрівля казематів утворює тераси, огороджені балюстрадами. Ці тераси, очевидно, використовувались для прогулянок, а у випадку військової потреби — для розміщення гармат. Вістря бастіонів увінчують витесані з каменя-пісковику витончені сторожові вежі-кавальєри. Зі сходу, півдня і заходу замок оперізує смуга оборонних укріплень, важливими елементами якої є глибокий, облицьований каменем рів і земляні вали.
Виїзд в Олеський замок Екскурсія по Олеському замку – унікальному пам'ятнику архітектури та історії ХIII – XVIII ст. В XIV столітті це була міцна староруська фортеця. В XV – XVI столітті замок став магнатською резиденцією і в 1620-х був перебудований в дусі італійського Ренесансу. Олеський замок є, можливо, найвідомішим замком Львівщини, відродженим з цілковитої руїни. Зараз це – філіал Львівської Галереї Мистецтв, де експонуються зразки декоративного та ужиткового середньовічного мистецтва. Минуле містечка та його укріплень, які були розташовані на давньому рубежі між Галичиною та Волинню ще у княжий період визначило подальшу долю Олеська в часи іноземних загарбань. Боротьба між Литвою, Польщею та Угорщиною за вигідний розподіл української спадщини в 14 ст. винесла Олесько на політичний горизонт, по якому розмежовувалась експансія найближчих сусідів. Тоді битви за Олеський замок мали важливе стратегічне значення як ключ до Волині чи Галичини, і власне тут проходила демаркаційна лінія державних кордонів. В 1629 році тут народився король Ян III Собеський, який пізніше часто проживав тут і зібрав багаточисленну колекцію витворів мистецтва. Після реставрації 1965-1975 років тут був заснований музей-заповідник, відділ Львівської галереї мистецтв. В музеї зібрано сотні унікальних творів живопису, скульптури, прикладного мистецтва X – XIX століть. Серед них ікони, портрети, натюрморти, меблі, колекція скульптури. Всю цю прекрасну картину доповнює мальовничий парк.
Повернення до Львова о 17.00
Вартість програми: 175 грн./люд.
У вартість включено: · транспортне обслуговування · супровід гіда екскурсовода по маршруту · мед. страхівка
· екскурсії по замкам та Китайському палацу
У вартість не включено:
· вхідні квитки в замки та Китайський палац: для дорослих - 10 грн.для студентів - 5 грн.
|